جرثقیل خاص

تامین کننده انواع جرثقیل خاص فولادسازی

برخی از انواع جرثقیل خاص عبارتند از:

جرثقیل خاص حمل پاتیل مذاب.

این نوع خاص از جرثقیل سقفی، مخصوص حمل پاتیل مذاب میباشد. در این نوع از جرثقیلها جابجائی پاتیل توسط یک نوع قلاب مخصوص تخت به نام Laminar انجام میشود. این قلاب مستقیما به شاهین (Lifting Beam) متصل است. و مجهز به یک سیستم ضد چرخش میباشد. شرایط محیطی موجود در این گونه مکانهای صنعتی، تنشهای سازه ای بالائی را که ناشی از کارکرد مداوم، دمای بالای کاری و محیط خورنده میباشد، به اجزاء این نوع از جرثقیل ها اعمال مینماید. لذا طراحی و ساخت این گونه از جرثقیل ها خاص بوده و ملاحظات تکنولوژیکی ویژه ای در آنها بکار گرفته میشود.

جرثقیل خاص حمل ضایعات.

این نوع جرثقیلها مجهز به نوع خاصی از تجهیزات بالابری نظیر چنگک های الکترو هیدرولیکی هستند. درنتیجه مناسب جهت گرفتن تمامی انواع قطعات فلزی، در هر نوع سایز و اندازه ای (سبک، متوسط و بزرگ) میباشند. برای این منظور از هر دو نوع جرثقیل سقفی و یا دروازه ای میتوان استفاده نمود.

جرثقیل خاص حمل قطعات فولادی (اسلب، کویل، بیلت و غیره ).

این نوع جرثقیلها معمولا مجهز به مگنت یا گیره هایی هستند که توسط آنها امکان گرفتن و بلند کردن قطعاتی که بعضا دمای آنها به ۶۰۰ درجه سانتی گراد می رسد را فراهم مینماید. در این نوع جرثقیل با استفاده از مجموعه های بالابری یا ترولی های دوار، امکان چرخش کامل بار تا ۳۶۰ درجه مقدور خواهد بود.

جرثقیل خاص تمام اتوماتیک.

شرکت پارس وزین تدبیر با استفاده از تجارب شرکاء خود امکان طراحی و ساخت این نوع خاص از جرثقیل ها را فراهم آورده است. این نوع جرثقیلها مجهز به یک سیستم کنترل مرکزی میباشند. کلیه حرکت ها و عملکرد های جرثقیل توسط کامپیوترهای مختلف کنترل می شوند. نقش و وظیفه ی اپراتور این جرثقیلها تنها نظارت بر عملکرد سیستم خواهد بود.

جرثقیل خاص فولادسازی

جرثقیل خاص فولادسازی