جرثقیل دروازه ای

طراحی و ساخت جرثقیل دروازه ای تا تناژ ۱۵۰ تن

جرثقیل دروازه ای معمولا با گروه کاری A4/M4 ،A5/M5، با سرعت بالابری ۳ تا ۱۸ متر در دقیقه و همچنین سرعت عرضی و طولی ۳۰ متر در دقیقه به صورت دو سرعته یا اینورتری طراحی و ساخته می شود. البته لازم به ذکر است که سرعت های بالابری، عرضی و طولی بر اساس نیاز مشتری قابل ارائه می باشد. دهانه این جرثقیل ها میتواند تا ۶۰ متر باشد. امکان اضافه نمودن کنسول تا طول ۱۰ متر از هر طرف نیز وجود دارد.

در بعضی از انواع جرثقیل دروازه ای با توجه به نیاز مشتری و نوع باربرداری، از تجهیزات خاصی نظیر اسپریدر با سیستم ضد چرخش نیز استفاده میگردد. جرثقیل دروازه ای دارای کاربردهای فراوانی در صنایع میباشد. از جمله میتوان به جرثقیل های دروازه ای نصب شده بر روی تاج سدها اشاره کرد. که دارای ارتفاع بالابری بسیار زیادی بوده و جهت باز و بسته کردن دریچه های سد از آنها استفاده میگردد. بدلیل کار کرد این نوع جرثقیل ها در محیطهای باز و طولانی بودن مسیر حرکت طولی جرثقیل، جهت تامین برق مورد نیاز جرثقیل دروازه ای از سیستم کابل جمع کن استفاده میگردد.

کاربردها

جرثقیل های دروازه ای کاربرد وسیعی در صنایع فولادسازی  جهت جابجایی ضایعات فلزی با استفاده از قلابهای چنگکی یا مگنتی را دارا می باشند.

جرثقیل دروازه ای با تناژهای بسیار بالا، جهت ۲۴ ساعت کار در روز و ۳۶۵ روز در سال با گروه کاری A8/M8، A7/M7 در بنادر جهت جابجائی کانتینرها مورد استفاده قرار میگیرد. این جرثقیل ها با توجه به نیاز مشتری و شرایط محیطی می توانند مجهز به چرخهای لاستیکی و یا فلزی باشند. در صورت استفاده از چرخهای لاستیکی قدرت مانور حرکتی طولی جرثقیل به مراتب بیشتر از چرخ فلزی بر روی ریل می باشد.

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای