جرثقیل ضد انفجار

تامین کننده انواع جرثقیل ضد انفجار مطابق با استانداردهای جهانی

وجود گازها و غبارات قابل انفجار در برخی از مراکز صنعتی از قبیل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی، رنگ سازی، کارخانجات سیمان، صنایع شیمیایی، جایگاه های سوخت و معادن و … استفاده از تجهیزات الکتریکی می تواند خطرات و صدمات جبران ناپذیری را ایجاد نماید. به منظور جلوگیری از این حوادث میبایست تاسیسات و دستگاه هایی که در مناطق مستعد انفجار نصب می گردند به گونه ای طراحی و تولید و نصب شوند که تمهیدات حفاظتی لازم در برابر شوک الکتریکی، جرقه، پدیده شکست القایی و … در شرایط کارکرد معمولی یا وجود عیب برای آن ها اندیشیده شده باشد. به این گونه از تجهیزات اصطلاحاً تجهیزات ضد انفجار گفته می شود.

شرکت پارس وزین تدبیر بعنوان نماینده شرکتهای معتبر اروپائی تامین کننده انواع جرثقیل ضد انفجار با بالابر سیم بکسلی از تناژ ۸۰۰ تا ۸۰۰۰۰ کیلوگرم  و با بالابر زنجیری از تناژ ۱۲۵ تا ۱۰۰۰۰ کیلو گرم می باشد. همچنین نوع خاصی از جرثقیل ضد انفجار مجهز به بالابر تسمه ای از تناژ ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلوگرم نیز جزء محصولات این شرکت می باشد. در خلال طراحی جرثقیل ضد انفجار، به دقت شرایط کاری و دمائی در خلال کارکرد جرثقیل مد نظر قرار میگیرد تا از ایجاد هرگونه جرقه یا شعله در مدارهای برقی و الکترونیکی و همچنین قطعات مکانیکی که در تماس با یکدیگر میباشند، جلوگیری بعمل آید.

 قطعات جرثقیل های ضد انفجار

از جمله قطعات اصلی جرثقیل که میبایست جهت کارکرد در محیط قابل اشتعال ایمن باشد میتوان به قلاب، پولی و چرخهای جرثقیل اشاره نمود که جنس آنها می بایست از آلیاژهای فسفر و برنز و یا روکشهای مناسب باشد تا از ایجاد الکتریسیته ساکن در خلال کارکرد آنها جلوگیری بعمل آید. همچنین قطعات برقی نظیر موتورها و تابلو برق دارای بالاترین درجه عایق بندی می باشند تا از ورود هرگونه گاز به داخل محفظه موتورها و یا خروج هرگونه جرقه و شعله به بیرون از محفظه ها ممانعت گردد.

جرثقیل ضد انفجار

جرثقیل ضد انفجار